Krematorium

Krematorium Szmurło Karakule

Nowoczesne Krematorium znajduje się w Karakulach przy ul. Kościelnej 3 (jest to jedyne krematorium w regionie).  Spopielanie zwłok w krematorium jest usługą, którą wykonujemy z należytą osobie zmarłej czcią jako część całego pogrzebu. Wybierając kremację jako spełnienie woli osoby zmarłej lub z innych indywidualnych przyczyn, będziecie mieć Państwo pewność, że w naszym Centrum Pogrzebowym wszelkie kwestie zostaną odpowiednio przygotowane i opracowane, a całość odbędzie się w odpowiedniej dla takich okoliczności atmosferze szacunku oraz troski.

Na naszej stronie znajdą Państwo wiele informacji dotyczących wszystkich spraw związanych z kremacją. Jeżeli nurtują Państwa wątpliwości- zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub za pośrednictwem poczty email, odpowiemy na wszystkie pytania.

 

 

Największy wybór urn w regionie

Aby sprostać Państwa oczekiwaniom posiadamy największy magazyn urn w regionie, są to modele o tradycyjnych kształtach ale również o niestandardowych fasonach.

Urny wykonane są z różnych materiałów- szkła, kamienia, drewna, ceramiki, stali, konglomeratu i mosiądzu posiadamy także urny biodegradowalne, stworzone w 100% z ekologicznych materiałów.

Coraz częściej w Polsce wybiera się urny odpowiadające zainteresowaniom zmarłej osoby, również i takie znajdziecie Państwo w naszej ofercie.

Popularne są również relikwiarze, gdzie pracownik krematorium może odsypać maleńką cząstkę prochów zmarłego. Relikwiarze podobnie jak urny oferowane są w przeróżnych kształtach i fasonach.

Dostępność 24/7

W razie potrzeby Krematorium Szmurło jest czynne przez całą dobę, dostosowujemy się do potrzeb rodzin pogrążonych w żałobie, dlatego jesteśmy elastyczni w doborze godzin kremacji. Zajmujemy się także odbiorem ciał osób zmarłych z miejsca zgonu.

Obecność najbliższych przy kremacji

Wiemy z doświadczenia, że najbliżsi osoby zmarłej często zmagają się z myślą czy powinni być obecni w krematorium przy przewiezieniu ich bliskiego. Jako pracownicy, którzy mają codzienny kontakt z osobami pogrążonymi w żałobie, możemy z czystym sumieniem powiedzieć, że zachęcamy to odprowadzenia osoby zmarłej do kremacji.
Rodziny pogrążone w żałobie często opowiadają nam o poczuciu ulgi a także przekonaniu, że cała procedura spopielenia przebiega profesjonalnie.

Przed rozpoczęciem procesu kremacji, pracownik krematorium spotyka się z najbliższymi aby odpowiedzieć na wszystkie pytania jakie ich nurtują.

Obecność Rodziny przy kremacji jest bezpłatna- nie zależnie z jakiego zakładu pogrzebowego korzysta

Jak przebiega proces kremacji

Kremacje wykonujemy na potrzebę osób korzystających z usług naszych zakładów pogrzebowych ale również dla wszystkich firm pogrzebowych w regionie.

Zespół Krematorium Szmurło jest wysoko wykwalifikowany pod względem merytorycznym i praktycznym. Proces przebiegu kremacji jest w pełni monitorowany od momentu przywiezienia ciała do krematorium aż to wydania urny z prochami osoby zmarłej.

Wybierając kremację jako spełnienie woli osoby zmarłej lub z innych indywidualnych przyczyn, będziecie mieć Państwo pewność, że w naszym Centrum Pogrzebowym wszelkie kwestie zostaną odpowiednio przygotowane i opracowane, a całość odbędzie się w odpowiedniej dla takich okoliczności atmosferze szacunku oraz troski.

Dzięki temu, że posiadamy dwa piece kremacyjne czas oczekiwania na spopielenie ciała wynosi maksymalnie 10 godzin. Pracujemy cała dobę.

Zdajemy sobie sprawę z obaw i pytań jakie zadaje sobie Rodzina o to czy cały proces jest należycie dopilnowany. Na to pytanie możemy z całą stanowczością odpowiedzieć, że proces spopielenia ciała od momentu przyjęcia trumny do pomieszczeń krematorium aż do wydania urny jest restrykcyjnie monitorowany przez osoby za to odpowiadające oraz kamery.

Po dokonaniu spopielenia nasz pracownik wystawia certyfikat kremacji opatrzony osobistym podpisem, w celu poświadczenia pochodzenia prochów.

Wpływ kremacji na środowisko

Oczywiste jest, że z kremacją wiąże się emisja spalin do atmosfery. Warto jednak wiedzieć, że poziom emisji jest bardzo niski. Proces ten generuje kilkakrotnie mniej zanieczyszczeń, niż na przykład piec do ogrzewania domu, czy też samochód.

Profesjonalne piece kremacyjne oraz system schładzania prochów i cały mechanizm odpowiedzialny za przygotowanie docelowej zawartości urny, pozwalają przeprowadzić całą procedurę w sposób bezpieczny oraz mało ingerujący w środowisko naturalne.

Wybierając Centrum Pogrzebowe Szmurło, mają Państwo pewność, że dokonamy procesu kremacji w sposób profesjonalny. Nad całym procesem czuwają nasi doświadczeni pracownicy.

Ostatnie pożegnanie przed kremacją

W czasie wystawienia ciała przed kremacją, najbliżsi osoby zmarłej mają możliwość ostatniego pożegnania a także obecności w czasie procesu kremacji.

W budynku krematorium oferujemy Państwu dwie kaplice o bardzo wysokim standardzie wykończenia. Przy każdej z kaplic oddajemy do Państwa dyspozycji również kawiarenki, gdzie Rodzina może odetchnąć przy filiżance kawy a także zorganizować poczęstunek dla przybyłych na ostatnie pożegnanie gości. Wszystkie przestrzenie zaprojektowane są tak aby żałobnicy czuli się jak najbardziej komfortowo.

Czy waga osoby zmarłej ma znaczenie w procesie kremacji?

Waga osoby zmarłej ma niebagatelne znaczenie w procesie kremacji. Tylko doświadczone krematoria podejmują się trudnego zadania spopielenia ciała osób z chorobą otyłości. Jesteśmy jedną z takich placówek przez co obsługujemy zakłady pogrzebowe nawet z dalekich części Polski a także Litwy.

Przy kremacji ciał otyłych zmarłych stosujemy specjalne procedury, dlatego już przy zgłoszeniu kremacji należy poinformować pracownika krematorium o sprawie.

Trumna kremacyjna

Rodziny osób zmarłych mają dwie możliwości wyboru. Pierwszą z nich jest trumna drewniana. Drewniana trumna kremacyjna różni się od standardowej trumny do pochówku, pozbawiona jest metalowych okuć oraz nie jest lakierowana. Wnętrze trumny kremacyjnej drewnianej nie różni się znacząco od trumien przeznaczonych do pochówku.

Trumna kremacyjna kartonowa jest tańszą opcją i służy jedynie do umieszczenia ciała osoby zmarłej w piecu kremacyjnym.

Dokumenty potrzebne do zlecenia kremacji

Jako Krematorium, w celu przeprowadzenia procesu kremacji potrzebujemy dwa dokumenty jest to: AKT ZGONU oraz ZLECENIE WYKONANIA KREMACJI (do pobrania z naszej strony) podpisane przez osobę organizującą pogrzeb.

W przypadku kremacji szczątków po ekshumacji – ZEZWOLENIE NA EKSHUMACJĘ Z SANEPIDU oraz ZLECENIE WYKONANIA KREMACJI podpisane przez osobę zlecającą ekshumację.

Rafał

Kremator

Nad prawidłowym przebiegiem procesu kremacji czuwają nasi doświadczeni pracownicy. Stanowisko głównego krematora pełni Rafał, osoba niezwykle empatyczna oraz zaangażowana w opiece nad rodzinami pogrążonymi w żałobie.

Krematorium Białymstok - A. Szmurło

Spopielanie zwłok w krematorium jest usługą, którą wykonujemy z należytą osobie zmarłej czcią jako część całego pogrzebu. Wybierając kremację jako spełnienie woli osoby zmarłej lub z innych indywidualnych przyczyn, będziecie mieć Państwo pewność, że w naszym Centrum Pogrzebowym wszelkie kwestie zostaną odpowiednio przygotowane i opracowane, a całość odbędzie się w odpowiedniej dla takich okoliczności atmosferze szacunku oraz troski.

Innowacyjne krematorium w ostatniej posłudze

Godny oraz podniosły nastrój uroczystości pogrzebowych mogą poprzedzać czynności w krematorium, których celem jest spopielenie ciała osoby zmarłej i wystawienie go jako prochów w urnie w domu pogrzebowym lub w miejscu, gdzie zostanie odprawione nabożeństwo, ewentualnie dostarczone bezpośrednio na miejsce pochówku.

Profesjonalny piec kremacyjny oraz system schładzania prochów i cały mechanizm odpowiedzialny za przygotowanie docelowej zawartości urny, pozwalają w sposób bezpieczny i skuteczny przeprowadzić całą procedurę, której celem jest przekazanie urny bliskim. Wybierając Centrum Pogrzebowe Szmurło, macie Państwo pewność, że:

  • objaśnimy Państwu wszelkie wątpliwości dotyczące kremacji,
  • przeprowadzimy cały proces w optymalnym terminie,
  • zapewnimy obsługę całego pogrzebu we wszystkich obrządkach religijnych oraz ceremonie świeckie
  • pomożemy w dopełnieniu formalności przed pogrzebem i po jego zakończeniu.

 

Krematorium Białegostok – jesteśmy do Państwa usług

Prowadząc krematorium bierzemy pod uwagę dotychczasowe i bieżące oczekiwania naszych Klientów, zapewniając działania na najwyższym poziomie na każdym etapie czynności pogrzebowych. Dyskretna obecność naszych pracowników sprawia, że otrzymacie Państwo wsparcie oraz fachową pomoc w Białymstoku lub poza jego obszarem. Dane kontaktowe znajdziecie Państwo w zakładce „Kontakt”.

Zadzwoń do nas 85 654 00 01