Pogrzeb i jego organizacja

Podstawowe usługi

1.Odbiór ciała osoby zmarłej

2.przechowywanie ciała w chłodni

3. toaleta pośmiertna, przygotowanie ciała do wystawienia
w kaplicy pogrzebowej

4.prace cmentarne- kopanie grobu, otwarcie grobowca, demontaż i montaż płyt nagrobnych itd.

5. obsługa pogrzebu

Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez całą dobę. Nasze zakłady pogrzebowe wyposażone są w profesjonalne chłodnie oraz pomieszczenia do przygotowywania zwłok. Nasza kadra posiada wieloletnie doświadczenie oraz szereg szkoleń dotyczących toalety pośmiertnej, dbamy o każdy detal aby rodzina pogrążona w żałobie odczuła ulgę widząc, że ciało osoby zmarłej jest należycie przygotowane.

Obsługa wszelkich formalności

Rozumiemy jak trudno jest pozbierać myśli po utracie bliskiej osoby. Wystarczy jeden telefon lub kontakt osobisty z jednym z naszych opiekunów klienta a pomożemy Państwu w załatwieniu wszelkich formalności związanych z pogrzebem.
Pośredniczymy w zakupie miejsca na cmentarzu, opłatach w parafiach lub przy pogrzebie świeckim. Pomagamy w wyrabianiu niezbędnych dokumentów a także w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego. Naszym zadaniem jest być przy rodzinie zmarłej osoby, po to by cała ceremonia przebiegła bez najmniejszych zakłóceń.

Balsamacja

Centrum Pogrzebowe Szmurło to pełna obsługa oraz szeroki wachlarz usług w każdej kategorii.

W naszej firmie pogrzebowej oferujemy usługi balsamacji zwłok, które są często wybierane przez osoby pragnące zapewnić swoim bliskim godne pożegnanie, jest to usługa, która zyskuje na popularności również w naszym regionie.
Balsamowanie to proces chemicznej konserwacji ciała zmarłego, który pozwala zachować jego naturalny wygląd

Balsamowanie zwłok jest bezpiecznym i skutecznym sposobem na zachowanie naturalnego wyglądu zmarłego. Proces ten jest przeprowadzany przez wykwalifikowany personel naszej firmy, którzy dysponują niezbędnymi umiejętnościami oraz doświadczeniem w zakresie balsamacji zwłok.
oraz wyposażenie kościoła lub kaplicy.
Wierzymy, że godne pożegnanie to najważniejsza kwestia dla rodzin i bliskich, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić profesjonalną i taktowną obsługę w trudnym czasie żałoby.

Kaplice pogrzebowe

Oferujemy Państwu 8 kaplic pogrzebowych w 5 punktach naszej firmy.

Każdy z naszych zakładów zaprojektowany jest tak, aby rodziny przybywające na pożegnanie się ze zmarłym nie czuły dyskomfortu; zależy nam na stworzeniu dla Państwa atmosfery do spokojnej, rodzinnej modlitwy i przemyśleń, kaplice są w pełni multimedialne- wyposażone są w nośniki utworów muzycznych oraz modlitw a także wyświetlacze do prezentowania rodzinnych fotografii.

Wystawienie ciała lub urny w kaplicy pożegnań to czas refleksji i modlitwy. To także szansa na pożegnanie się z ukochaną osobą i wyrażenie jej miłości i szacunku. Kaplice pożegnań pełnią więc ważną rolę w procesie żałoby i pomagają rodzinie i przyjaciołom zmarłego w przejściu przez trudny czas smutku i rozstania.

Nasz zespół przez całą dobę czuwa nad tym aby w jak największym stopniu pomóc rodzinie przetrwać trudny czas.

 

Kremacja

Zajmujemy się kompleksową organizacją pogrzebów, w tym również kremacji.
Jako jedyny zakład pogrzebowy w regionie posiadamy własne krematorium. Nasze krematorium znajduje się w dogodnej lokalizacji obok nowego Cmentarza miejskiego w Karakulach k/Białegostoku.
Kremacja jest alternatywnym sposobem pochówku dla tradycyjnej ziemi lub grobu. Proces ten polega na spaleniu ciała zmarłego w specjalnym piecu krematoryjnym, który jest zaprojektowany z myślą o zapewnieniu maksymalnej higieny i bezpieczeństwa.
W naszym krematorium stosujemy tylko najnowocześniejsze urządzenia, aby zagwarantować bezpieczny i skuteczny proces kremacji.
Zespół doświadczonych pracowników dokłada wszelkich starań, aby proces przebiegał w sposób godny i szanujący pamięć zmarłego. Oferujemy również możliwość ostatniego pożegnania przed kremacją oraz możliwość obecności w czasie umieszczenia trumny w piecu kremacyjnym.

Zdajemy sobie sprawę z wielu pytań dotyczących przebiegu kremacji oraz organizacji pogrzebu z urną; jeżeli nurtują Państwa pytania w tym zakresie zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub za pośrednictwem email. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Florystyka pogrzebowa

Kwiaty to nieodzowny element pożegnania. Nasze florystki są w stanie sprostać nawet trudnym do zrealizowania zamówieniom, po to aby Rodzina zmarłej osoby była zadowolona z efektu końcowego.

Florystyka pogrzebowa to dziedzina sztuki, która zajmuje się przygotowaniem pięknych i adekwatnych do okazji kompozycji kwiatowych na uroczystościach pogrzebowych. Nasz zakład pogrzebowy oferuje szeroki wybór usług związanych z florystyką pogrzebową, zapewniając klientom najwyższą jakość i profesjonalizm.

Nasza oferta obejmuje wieńce, wiązanki, bukiety oraz kosze kwiatowe, które są dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta. Przygotowujemy kwiaty w różnych kolorach i kształtach, aby dopasować się do gustu i preferencji zmarłego oraz jego rodziny.

Ważnym elementem naszej oferty jest również doradztwo w zakresie wyboru odpowiednich kwiatów na pogrzeb. Nasze doświadczone florystki doradzą w wyborze odpowiednich kolorów, gatunków i form kwiatów, aby stworzyć piękne i adekwatne do okazji kompozycje.

Oferujemy:

wieńce:

-w pełni naturalne
-pół naturalne- sztuczne kwiaty na naturalnym podkładzie
-całe sztuczne

W naszej ofercie znajdą Państwo również:
-wiązanki
-bukiety
-dekoracje trumny
-dekoracje urny
-pojedyncze kwiaty które żałobnicy składają na trumnę po wpuszczeniu do grobu
-kompozycje nagrobne

PRZEJSCIE DO GALERII – FLORYSTYKA POGRZEBOWA

Flota samochodowa

Ważną częścią ceremonii pogrzebowej są samochody do jej obsługi. Nasza flota jest na bieżąco uzupełniana i wymieniana.

W zależności od potrzeb klienta mamy w ofercie różnego rodzaju karawany, samochody do przewozu kwiatów, autokary oraz pojazdy przeznaczone do przewozu osoby duchownej. Wybierając naszą firmę macie Państwo pewność, wysokiej jakości obsługi.

Trumny

W każdym z naszych zakładów pogrzebowych znajdą Państwo duży wybór trumien, wyprodukowanych tylko w Polsce i z wysokiej jakości materiałów.

Posiadamy największy magazyn trumien w regionie z ogromną mnogością wzorów od tradycyjnych po najnowocześniejsze trendy.

Oferowane przez nas trumny wykończone są lakierem połyskującym lub matowym, we wnętrzu zazwyczaj w odcieniach bieli. W obecnych czasach najbliżsi osoby zmarłej poszukują czegoś innego, odbiegającego od tradycji, stąd w naszej ofercie znajdą Państwo trumny z wybiciem ekologicznym, trumny o żywych kolorach lub stylowe proste sarkofagi.

Wymiary trumien również znacząco się od siebie różnią. Stale utrzymujemy na stanie trumny o niestandardowych rozmiarach (powiększane, poszerzane itd.)

Urny

Aby sprostać Państwa oczekiwaniom posiadamy największy magazyn urn w regionie, są to modele o tradycyjnych kształtach ale również o niestandardowych fasonach.

Urny wykonane są z różnych materiałów- szkła, kamienia, drewna, ceramiki, stali, konglomeratu i mosiądzu posiadamy także urny biodegradowalne, stworzone w 100% z ekologicznych materiałów.

Coraz częściej w Polsce wybiera się urny odpowiadające zainteresowaniom zmarłej osoby, również i takie znajdziecie Państwo w naszej ofercie.

Popularne są również relikwiarze, gdzie pracownik krematorium może odsypać maleńką cząstkę prochów zmarłego. Relikwiarze podobnie jak urny oferowane są w przeróżnych kształtach i fasonach.

Garderoba

W ofercie posiadamy szeroki wybór garsonek, sukienek, garniturów, obuwia oraz wszelkiego rodzaju dodatki potrzebne do skompletowania garderoby dla osoby zmarłej. Wiemy, że odejście osoby bliskiej jest zawsze niespodziewane dlatego bez zbędnego poszukiwania, w każdym z naszych zakładów pogrzebowych znajdą Państwo garderobę z wysokiej jakości materiałów w wielu modelach aby dobrać idealny ubiór osobie zmarłej.

Akcesoria pogrzebowe

W naszych zakładach pogrzebowych prowadzimy sprzedaż wszelkich niezbędnych przy pogrzebie akcesoriów oraz garderoby, rodzina zmarłej osoby ma możliwość zamówienia wszystkiego w jednym miejscu. Różańce, obrazki, tabliczki, wstążki żałobne, książeczki do nabożeństw, księgi kondolencyjne- wszystkie te akcesoria znajdą Państwo w naszych biurach. Ponadto zajmujemy się także drukiem fotografii osoby zmarłej. W przypadku wystawienia Ciała z domu oferujemy niezbędne wyposażenie- katafalk, świeczniki, mobilne chłodzenie, stojaki na wieńce, system nagłośnieniowy z modlitwami oraz wszystko to co potrzebne jest do wystawienia ciała w domu rodzinnym .Na ostatniej stacji pogrzebu jaką jest pochowanie ciała lub urny na cmentarzu oferujemy różnorakie dekoracje grobu, windę pogrzebową, namiot pogrzebowy oraz krzesła dla osób starszych.

Wybierając Centrum Pogrzebowe Szmurło mogą mieć Państwo pewność, że dołożymy wszelkich starań aby odciążyć najbliższych w trakcie ostatniego pożegnania.

Oprawa muzyczna/prowadzenie modlitw

Muzyka jest nieodłącznym elementem każdego pożegnania, bez znaczenia czy uroczystość ma charakter religijny czy świecki.
Nasze kaplice są w pełni multimedialne, wyposażone są w nośniki do odtwarzania utworów muzycznych oraz modlitw. Często rodziny osoby zmarłej odtwarzają w kaplicy utwory, które osoba zmarła lubiła słuchać lub miała życzenie aby zostały odtworzone.
Niektórzy z Państwa decydują na prowadzenie modlitw w kaplicy wraz z akompaniamentem organów. Na naszej stronie (podstrona „gdy odchodzi ktoś bliski”) znajdą Państwo kontakt do osób, które potrafią w sposób dostojny i z wyczuciem poprowadzić modlitwy w kaplicy pogrzebowej.
W czasie mszy świętej jak i przy ostatnim pożegnaniu na cmentarzu akompaniament skrzypiec lub trąbki doda uroczystości doniosłości. Współpracujemy z wieloma artystami aby zapewnić jak najwyższy poziom ostatniego pożegnania.

Polecamy artystów:

Maciej Mucha – trębacz
tel. 512 341 263

Stypa

Organizacja stypy jest dużym obciążeniem dla bliskich pogrążonych w żałobie, dlatego również w tej dziedzinie proponujemy Państwu naszą pomoc. Spotkanie rodziny oraz znajomych w takich okolicznościach powinno mieć odpowiednią rangę oraz oprawę, co dla nas jest priorytetem. Powierzając nam zorganizowanie takiego przyjęcia możecie mieć Państwo pewność, że wszystko zostanie przygotowane z należytą starannością.

Do państwa dyspozycji oddajemy salę restauracyjną na 100 osób oraz salę kameralną na 30 osób. Obie sale mieszczą się w centrum pogrzebowym w Karakulach przy ul. Kościelnej 3, obok cm. Miejskiego. Obie sale są klimatyzowane i urządzone w dostojnym tonie.

Wybierając Centrum Pogrzebowe Szmurło do obsługi pochówku Państwa bliskich można zdecydować się na pełen zakres działań. W kameralnym klimacie sali restauracyjnej przygotowujemy stypy z profesjonalną obsługą kelnerską oraz uznanym cateringiem. Taka forma uroczystości rodzinnej jest cenioną alternatywą przyjmowania gości żałobnych w domu.

Ekshumacje

Najogólniej rzecz ujmując ekshumacja polega na wydobyciu zwłok z grobu. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, w tej kwestii również przedkładamy Państwu pomoc w tym zakresie.

Ekshumacje najczęściej przeprowadza się na wniosek rodziny w związku z koniecznością przeniesienia ciała do innego grobu. W ostatnich latach zauważalny jest wzrost zainteresowania ową usługą. Jednym z powodów jest cena utrzymania miejsca na cmentarzach innym chęć stworzenia jednego wielopokoleniowego miejsca spoczynku (w takich przypadkach najczęściej ta usługa połączona jest z kremacją szczątek)

Wniosek w spawie wydania zgody na ekshumację należy skierować do Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego. Po uzyskaniu pozytywnej opinii (każdy wniosek rozpatrywany jest indywidualnie) ekshumację przeprowadzać można tylko od 16 października do 15 kwietnia

Jeżeli mają Państwo pytania dotyczące całej procedury zachęcamy do kontaktu z jednym z naszych biur obsługi.

Grobowce trumienne i urnowe

Grobowiec murowany to miejsce pochówku, którego ściany zostają wymurowane do poziomu gruntu. Po złożeniu trumny do grobu komora trumienna zamykana jest płytą żelbetową a więc trumna nie jest zasypywana ziemią.

Na Podlasiu grobowce murowane nie są powszechnie spotykane, jednak obserwujemy wzrost zainteresowania tego rodzaju miejscem pochówku.

Usługa murowania grobowców również ma miejsce w naszej ofercie. Wiele osób szczególnie w podeszłym wieku chce być przygotowanym na odejście i kupuje miejsce grzebalne za życia. Wiemy jednak, że śmierć często przychodzi niespodziewanie dlatego niejednokrotnie murujemy grobowiec w ciągu kilku dni, aby był gotowy do dnia pogrzebu, po to by spełnić wolę osoby zmarłej lub rodziny w żałobie.

W zakresie naszych usług oferujemy Państwu grobowczyki urnowe. Są to betonowe nisze ziemne, w których mamy możliwość złożenia nawet do 10 urn. Dzięki zastosowaniu grobowca urnowego prochy z urnami składane są w niszy ale nie przysypywane ziemią a zakrywane betonową płytą, dzięki temu urny nie ulegają zniszczeniu przez nieokreślony okres czasu.
Gotowe grobowczyki urnowe posiadamy w sprzedaży na cm. Miejskim w Karakulach, na Państwa zamówienie jesteśmy w stanie wymurować grobowiec na każdym cmentarzu a także w środku istniejącego pomnika.
Wymiar grobowca urnowego to ok 100×80 cm.

Transport krajowy i międzynarodowy

Centrum Pogrzebowe Szmurło oferuje szeroki zakres usług związanych z organizacją pogrzebu. Jedną z takich usług jest transport zwłok z kraju oraz transport międzynarodowy zwłok.
Transport zwłok z kraju to usługa polegająca na przewiezieniu zmarłego z jednego miasta do drugiego w granicach kraju. W ramach tej usługi zapewniamy kompleksowe przygotowanie ciała do transportu oraz bezpieczny przewóz. Nasze usługi są wykonywane z najwyższą dbałością o godność zmarłego oraz o potrzeby rodziny.

Transport międzynarodowy zwłok to usługa, która pozwala na przewiezienie zmarłego za granicę. W ramach tej usługi zapewniamy kompleksowe przygotowanie dokumentów oraz organizację transportu. Nasza firma współpracuje z firmami transportowymi na całym świecie, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczny i profesjonalny transport zwłok do każdego kraju.
W zakres naszych usług wchodzi również organizacja formalności związanych z transportem zwłok, w tym uzyskanie wszelkich niezbędnych dokumentów oraz zgód.

W przypadku potrzeby transportu osoby zmarłej z kraju lub transportu międzynarodowego, zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Nasze doświadczenie oraz zaangażowanie w każde zlecenie pozwala nam na zapewnienie Państwu kompleksowej i profesjonalnej obsługi.

Centrum Pogrzebowe Szmurło- wsparcie w organizacji ostatniego pożegnania

Organizacja pogrzebu krok po kroku

Gdy odchodzi ktoś bliski

Pierwsze kroki w organizacji pogrzebu

Pogrzeb i jego organizacja

Opis usług jakie oferujemy

Obiad żałobny

Organizacja obiadu żałobnego w Karakulach

Usługi po pogrzebie

Wszystko co potrzebne po zakończeniu pogrzebu
Zadzwoń do nas 85 654 00 01