Centrum pogrzebowe i organizacja pochówku

Gdy umiera bliska nam osoba przeważnie przeżywamy silne emocje, dotyka nas smutek i cierpienie. Często jednak okazuje się, że to w naszej gestii pozostaje organizacja pogrzebu i załatwienie wszelkich formalności związanych z pochówkiem. Nieocenioną pomocą może okazać się wtedy centrum pogrzebowe. Pracownicy tego rodzaju powinni pomóc nam podjąć najtrudniejsze decyzje oraz przeprowadzić prze cały proces.

Wybór zakładu pogrzebowego

Bardzo często wybierając dom pogrzebowy decydujemy się na sprawdzone firmy, polecane przez kogoś z rodziny lub znajomych. Zwykle nie zastanawiamy się. Trudno bowiem w momencie śmierci bliskiej nam osoby zdecydować się na odwiedzenie kilku zakładów pogrzebowych i rzeczowe porównanie ich ofert.

Gorzej jest w sytuacji, gdy nie mamy możliwości zaczerpnięcie opinii w swoim otoczeniu. Warto wtedy przejrzeć strony internetowe firm oferujących usługi pogrzebowe. Wiele z nich, tak jak na przykład centrum pogrzebowe z Białegostoku, przedstawia na swoich stronach oferowane usługi oraz zdjęcia swoich domów pogrzebowych.
Gdy już podejmiemy decyzję, należy skontaktować się z zakładem pogrzebowym, by ustalić wszelkie szczegóły – terminy, wybór trumny lub urny, zakres pozostałych usług oraz cenę.

Pogrzeb z kremacją

urna do pogrzebu z kremacjąJeśli zmarły zdecydował się na pośmiertne spopielenie ciała, należy wybrać centrum pogrzebowe oferujące także usługi kremacji zwłok. Obecnie coraz więcej zakładów pogrzebowych posiada własne krematoria. Należy jednakowoż mieć na uwadze fakt, że przygotowania, jak i sam pogrzeb przebiegają nieco inaczej niż tradycyjny pochówek i warto omówić wszystko z przedstawicielem domu pogrzebowego.

Należy podjąć między innymi decyzję, czy pogrzeb ma być dwuetapowy – tj. najpierw ma odbyć się pożegnanie zmarłego oraz modlitwy za zmarłego w kaplicy lub w sali ceremonialnej zakładu pogrzebowego, czy też bardziej zbliżony do tradycyjnego, kiedy to ceremonie przy kremacji ogranicza się do minimum i organizuje niemalże tradycyjny pogrzeb na cmentarzu zakończony złożeniem urny w grobie lub kolumbarium.

Co może zaoferować centrum pogrzebowe i na co zwracać uwagę?

Przede wszystkim należy wybrać zakład pogrzebowy działający w naszej okolicy. Sprawi to, że całość przygotowań oraz sama ceremonia pogrzebowa będą łatwiejsze w organizacji. Warto też sprawdzić, jakie inne usługi oferuje zakład pogrzebowy. Dobre i sprawdzone zakłady pogrzebowe zwykle oferują usługi takie jak:

  • Organizacja konduktu żałobnego,
  • Zapewnienie oprawy muzycznej,
  • Pomoc w dopełnieniu formalności i uzyskaniu zasiłku pogrzebowego,
  • Transport zwłok,
  • Kremacja ciała,
  • Udostępnienie kaplicy na terenie krematorium do ostatniego pożegnania.

Należy wychodzić z założenia, że zakłady pogrzebowe działają, by pomagać nam w tak trudnych okolicznościach jak śmierć bliskiej osoby. Zwykle więc współpraca nimi przebiega bezproblemowo oraz są one w stanie dobrać ofertę i ceny dopasowane do naszych oczekiwań i możliwości. Decydując się na sprawdzone centrum pogrzebowe dajemy sobie przede wszystkim komfort psychiczny i możliwość godnego pożegnania osoby zmarłej.

Zadzwoń do nas 85 654 00 01