Organizacja pogrzebu część 1.: tradycyjny pochówek

Najbardziej powszechną formą pogrzebu jest nadal tradycyjny pochówek w trumnie do grobu na cmentarzu. W odpowiednim przygotowaniu tej ceremonii oraz organizacji pogrzebu niezbędna jest pomoc domu pogrzebowego, gdzie od pierwszego kontaktu z bliskimi osoby zmarłej rozpoczyna się szereg działań, których celem jest zapewnienie odpowiedniej atmosfery w domu żałobnym, przygotowanie osoby zmarłej oraz obsługa poszczególnych kwestii związanych z pochowaniem.

Zaangażowani w organizację pogrzebu dla Państwa spokoju

Rodzina oraz bliscy osoby zmarłej słusznie oczekują wszechstronnej pomocy podczas organizacji pogrzebu, ponieważ są to zajęcia bardzo absorbujące, wymagające zaangażowania. Taka pomoc podczas tradycyjnego pogrzebu dotyka kwestii nieodłącznie związanych z przygotowaniem zmarłego do pochówku, wystawieniem zwłok oraz obsługą samego pochówku.

Kontaktując się z domem pogrzebowym wybieracie Państwo szerokie spektrum działań, które obejmuje między innymi:

  • całodobowy przewóz osób zmarłych w kraju i zza granicy – osoby zmarłe transportowane są w sposób bezpieczny, z zachowaniem najwyższych standardów,
  • przygotowanie do ceremonii pogrzebowej – wybór stroju i ubieranie zmarłego, ewentualna kosmetyka, dobór trumny,
  • organizację pochówku – dotyczy to grobów rodzinnych, nowych pomników lub wybrania miejsca na cmentarzu,
  • organizację stypy – przyjęcie dla krewnych i bliskich odbywa się w przygotowanej wcześniej sali,
  • przygotowanie oraz montaż pomnika – bogaty wybór nagrobków gotowych oraz możliwość zamówienia według indywidualnego wzoru.

W zakładzie pogrzebowym można zlecić również przewóz osób uczestniczących w pogrzebie. Zazwyczaj dojazd do miejsca odprawienia ceremonii, a następnie na cmentarz czy do sali, w której odbywa się stypa, organizowany jest spontanicznie, czyli poprzez dołączania do osób zmotoryzowanych, natomiast gdy uczestników jest więcej, a miejsca poszczególnych punktów pogrzebu znacznie od siebie oddalone, warto zdać się na profesjonalnych kierowców i odpowiednio przygotowane busy lub autokary. Jest to obecnie standard, który nie obciąża znacznie ogólnego budżetu przeznaczonego na pogrzeb.

Dogodna lokalizacja domów pogrzebowych jako dodatkowy atut

Wśród domów pogrzebowych o większym zasięgu, częste jest oferowanie kilku lokalizacji kaplic pogrzebowych, co ma znaczenie zwłaszcza w dużych miastach. Możliwy jest wtedy taki dobór usługodawcy, aby czuwanie przy osobie zmarłej odbywało się w miejscu zlokalizowanym jak najbliżej właściwego cmentarza oraz w pobliżu danej świątyni, jeżeli pogrzeb odbywa się w określonym obrządku.

Kościół do organizacji mszy pogrzebowej

Umiejscowienie domu pogrzebowego na danym terenie może być docenione również ze względu na dobrą dostępność miejsc parkingowych, zaciszną okolicę lub bliskość centrum miasta, możliwość dotarcia różnymi środkami komunikacji. W czasie refleksji i smutku po stracie bliskiej osoby, istotne jest uproszczenie wszelkich kwestii, dlatego również łatwość dojazdu ma znaczenie.

Warto skorzystać z wszechstronnych usług na trudne chwile

Powierzając wszystkie kwestie związane z organizacją pogrzebu osobom doświadczonym macie Państwo pewność, że bez angażowania się w poszczególne działania, będziecie Państwo mogli w pełni uczestniczyć w pogrzebie, a za jego przebieg odpowiedzialność wezmą wykwalifikowani pracownicy domu pogrzebowego.

Zadzwoń do nas 85 654 00 01