Dom pogrzebowy godny zaufania. Co wyróżnia współczesnych usługodawców?

Konkurencyjność usług pogrzebowych sprawia, że każdy liczący się dom pogrzebowy proponuje rozwiązania, które pozwalają bliskim osoby zmarłej przekazać trud organizowania pogrzebu osobom z niezbędnym doświadczeniem. W tych niełatwych chwilach istotne jest, aby mieć pewność, że na każdym etapie osoby odpowiedzialne za prawidłowy przebieg uroczystości pogrzebowych będą do Państwa dyspozycji.

Kaplice – nieodzowny element domu pogrzebowego

W kaplicy przedpogrzebowej wystawiana jest trumna lub urna, przy której czuwać mogą bliscy osoby zmarłej. Odbywają się tam również częściowe lub całościowe ceremonie, jest to miejsce pośrednie przed ostatecznym odprowadzeniem na cmentarz. Odpowiednio przygotowana kaplica domu pogrzebowego jest:

 • przestronna – pozwala na rozstawienie krzeseł dla najbliższej rodziny oraz krewnych, którzy często czuwają niemal przez cały czas trwania pogrzebu przy trumnie lub urnie,
 • klimatyzowana – bez względu na temperaturę na zewnątrz oraz porę roku, w kaplicy warunki powinny być optymalne do długotrwałego przebywania,
 • dobrze skomunikowana – jeżeli kaplica znajduje się w budynku domu pogrzebowego, w pobliżu cmentarza, czy w kompleksie krematorium, usprawnia to znacznie logistykę pogrzebu.

Za warunki panujące w kaplicy przynależnej do domu pogrzebowego odpowiedzialna jest jego obsługa, która zawsze służy pomocą w kwestii dekoracji i wyposażenia takich pomieszczeń.

Zakład pogrzebowy Pogodna Białystok

Sale do organizacji styp w domu pogrzebowym

Powszechnym rozwiązaniem jest pomoc ze strony obsługi domu pogrzebowego w organizacji stypy w lokalach niepowiązanych bezpośrednio, natomiast można też skorzystać z usług, gdzie poza fachową organizacją pogrzebu oferowana jest także organizacja styp w należących do danego obiektu salach. To również usprawnia wszelkie aspekty związane z pochówkiem ponieważ:

 • jest chętnie wybieraną alternatywą dla organizowania przyjęć w domu rodzinnym, a możliwość ustalenia wszystkich szczegółów z tym samym usługodawcą pozwala zaoszczędzić czas,
 • sprawdza się również w kontekście transportu, gdy goście żałobni przewożeni są autokarem lub busami na cmentarz, a następnie przywożeni ponownie do danego centrum pogrzebowego,
 • w salach takich odbywają się wyłącznie stypy, dlatego wyposażenie, wystrój oraz otoczenie są zawsze odpowiednio przygotowane na takie spotkania.

Atutem profesjonalnie przygotowanych sal stypowych jest również ich obsługa, której dyskretna obecność pozwala czuć się swobodnie wszystkim obecnym.

Kompleksowa obsługa pogrzebu

Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest możliwość zlecenia jednej firmie wszystkich działań związanych z pogrzebem, pochówkiem oraz stypą, ponieważ każda z tych kwestii obejmuje szereg zadań, które warto powierzyć specjalistom, aby uniknąć poszukiwania odpowiednich kwiatów, trumny, czy urny. Wybierając dom pogrzebowy, zapewniający wszechstronną obsługę, można:

 • skorzystać z propozycji atrakcyjnej cenowo, ponieważ całość usług wymaga zazwyczaj mniejszych nakładów finansowych niż rozdzielenie poszczególnych kwestii pomiędzy kilka firm,
 • przed pogrzebem ustalić wszystkie szczegóły z nim związane, natomiast po pogrzebie zlecić przygotowanie pomnika, który będzie ostatecznym zwieńczeniem grobu i symbolem pamięci o osobie zmarłej.

Zazwyczaj jeden telefon lub jedna wizyta w domu pogrzebowym wystarczą, aby nawiązać współpracę i sprawnie ustalić szczegóły.

Pomniki – od projektu po realizację i montaż

Wcześniej tworzenie pomników było domeną wyłącznie zakładów kamieniarskich, natomiast obecnie znacznym usprawnieniem jest możliwość zamówienia pomnika na etapie współpracy z domem pogrzebowym. W zależności od zakresu usługi można wybierać spośród gotowych nagrobków lub skorzystać z opcji utworzenia indywidualnego projektu. Standardem są:

 • estetyka – współczesne pomniki, zarówno te nawiązujące do tradycji, jak i bardziej nowoczesne, są eleganckie, precyzyjnie wykonane, z dbałością o detale,
 • trwałość – zastosowanie surowców wysokiej jakości, na przykład odpowiednio dobranych granitów, pozwala przygotować pomnik o wzmożonej trwałości,
 • funkcjonalność – poszczególne modele pomników mają możliwość „dochowania” kolejnych osób w przyszłości, mogą przyjmować postać grobowców rodzinnych.

Przygotowanie pomnika może obejmować również galanterię nagrobną, na przykład porcelanową fotografię, liternictwo nagrobne w postaci chociażby litery wykonane z brązu, a także inne detale, wpływające na indywidualny charakter nagrobka.

Wszechstronne działania, które można powierzyć domowi pogrzebowemu

Bezpośrednio po śmierci najbliższych ustalane są w domu pogrzebowym najistotniejsze kwestie związane z samym pogrzebem i pochówkiem, natomiast w dalszej perspektywie warto rozważyć również stworzenie pomnika, który będzie odpowiednim zwieńczeniem grobu i utrwali pamięć o tych, którzy odeszli.

Zadzwoń do nas 85 654 00 01