Krematorium Centrum Pogrzebowe Białystok – nowy obiekt, nowa jakość usług w praktyce

Sprawnie działające krematorium pozwala bliskim osób zmarłych skupić się na rzeczach najistotniejszych, związanych bezpośrednio z pożegnaniem i przeżywaniem żałoby, natomiast wszelkie kwestie organizacyjne przejmuje na siebie, aby od początku do końca współpracy zapewnić pełen komfort, właściwy nowocześnie zorganizowanym usługom. Możemy to przedstawić na przykładzie naszego krematorium, które z powodzeniem spełnia potrzeby i zamierzenia Klientów.

Atuty krematorium, czyli co wpływa pozytywnie na odbiór naszych działań

Cechą wspólną działania współczesnych krematoriów powinno być odpowiednio przygotowane zaplecze sprzętowe oraz sprawna obsługa, która czuwa nad przebiegiem wszystkich prac. Przedstawimy Państwu, jak taka usługa wygląda w praktyce. Przykładem jest nasze krematorium, zlokalizowane niedaleko Białegostoku, w którym:

  • organizujemy czas oczekiwania – rodziny czekające na wydanie urny z prochami, czy kierowcy innych zakładów pogrzebowych, którzy również czekają na wydanie urn po procesie spopielenia mają do dyspozycji miejsce, gdzie którym mogą spędzić ten czas w spokojnej atmosferze,
  • udostępniamy dwie kaplice – mogą one być przygotowane na uroczystości pogrzebowe w dowolnym obrządku lub pogrzebu świeckiego, bez symboli religijnych; kaplice charakteryzuje elegancki, stonowany wystrój oraz przestronność, pozwalająca zgromadzić żałobników,
  • nowoczesne pomieszczenie kremacyjne – spopielarnia, w której znajduje się piec kremacyjny to pomieszczenie, w którym szybko i sprawnie odbywają się kolejne etapy kremacji; piec kremacyjny spełnia wszelkie normy, które obowiązują podczas spopielania ciała, więc cały proces odbywa się zgodnie z odgórnymi zarządzeniami,
  • wszechstronna organizacja pogrzebu – zapewniamy nie tylko sprawne funkcjonowanie krematorium, lecz również profesjonalną obsługę w kwestii organizacji pogrzebu i ustalania miejsca pochówku; bazując na doświadczeniu w branży pogrzebowej proponujemy wszechstronne rozwiązania,
  • sala stypowa na mniejsze i większe przyjęcia okolicznościowe – miejsce idealnie przygotowane do wspólnego spędzenia czasu w kameralnej atmosferze; czas ustalany jest indywidualnie, aby można było faktycznie odpocząć po wszystkich, często długotrwałych, ceremoniach pogrzebowych.

Nowoczesne centrum pogrzebowe z profesjonalnym krematorium jest przygotowane na realizację oczekiwań naszych Klientów, a praktyka pokazuje, że zapotrzebowanie na takie kompleksowe usługi rośnie. Jeżeli zatem przeprowadzić mamy kremację, możemy zaproponować również szereg innych działań związanych z pogrzebem oraz pochówkiem w oparciu o indywidualne ustalenia.

Urna z uroczystości pogrzebowej Białystok

Korzystanie z usług krematorium nie jest nowością

Pierwsze krematorium powstało w 1873 roku w Mediolanie, zatem historia spopielania ciał jest już długa, nie stanowi nowości na rynku usług funeralnych. Przybywa też polskich krematoriów, na Podlasiu działają obecnie trzy. Sprawna logistyka w naszym Centrum Pogrzebowym sprawia, że po uprzednich ustaleniach możemy przewieźć ciało do spopielenia z miejscowości innej niż Białystok, czy z jego okolic. W tej kwestii również jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Zwieńczeniem naszych działań, niezwiązanym bezpośrednio z kremacją, lecz mogącym wchodzić w skład kompleksowej usługi, jest tworzenie pomników/nagrobków, których szeroką gamę możemy zaproponować w stałej ofercie lub przygotować dany pomnik według indywidualnego projektu. Wysoka jakość materiałów sprawia, że całość wygląda elegancko, jest odporna na działanie czynników atmosferycznych i odpowiednio trwała. Jak wspominaliśmy już w innych miejscach na naszej stronie, urna z prochami może zostać pochowana w ziemi, również w rodzinnym grobowcu lub w pojedynczym nagrobku.

Większa świadomość i większe zaufanie, czyli krematorium w pobliżu Białegostoku dla współczesnych potrzeb

Tradycyjne pochówki nadal stanowią większość obsługiwanych przez nas pogrzebów w Białymstoku i okolicach, natomiast coraz większa wiedza o działaniu krematorium oraz świadomość ekologiczności i praktyczności metody spopielania sprawiają, że na kremację decydują się osoby, które biorą pod uwagę alternatywne rozwiązania. Rozumiejąc obawy oraz wątpliwości udzielamy wszelkich niezbędnych informacji, mających na celu klarowne przedstawienie procesu spopielania.

Zadzwoń do nas 85 654 00 01