Nagrobki z montażem w Białymstoku i okolicach – z doświadczenia naszego Centrum Pogrzebowego

W dziedzinie nagrobków zmienia się forma oraz kształt poszczególnych elementów pomnika, popularne lub mniej popularną są określone gamy kolorystyczne surowców użytych w procesie tworzenia, zmienne są również elementy dodatkowe wykonane z danego materiału, takie jak kamienne wazony na pomnikach, czy ławeczki przy grobach. Stałe są natomiast poszczególne etapy tworzenia, co przedstawimy Państwu na przykładzie naszych realizacji nagrobków w Białymstoku i poza miastem.

Od selekcji materiału po montaż elementów dodatkowych, czyli nagrobki ze szczegółami

Aby zadanie mogło zostać wykonane rzetelnie oraz solidnie, dbamy o detale, których mnogość doskonale widać właśnie przy tworzeniu nagrobków. Szablonowe rozwiązania nie sprawdzają się w tej dziedzinie, ponieważ każde zamówienie należy traktować indywidualnie, chociażby ze względu na to, że dwa identyczne z założenia nagrobki będą mieć wykonane inne napisy z danymi osób zmarłych, zostaną zamontowane na dwóch różnych cmentarzach, więc nawet wysokość ramy stojącej oraz tablicy zapisowej powinna być dostosowana do charakteru sąsiadujących nagrobków.

Długotrwały lecz twórczy proces powstawania nagrobków odbywa się zazwyczaj w oparciu o poszczególne etapy:

  1. koncepcja projektu – styl klasyczny lub nowoczesny, a także wymiary poszczególnych elementów mają decydujący wpływ na dobór surowca; tradycyjne nagrobki mogą być na przykład tworzone z marmuru, a nowoczesne z granitu, niemniej jednak nie ma tutaj odgórnie narzuconych norm,
  2. dobór surowca – niezwykle istotne jest, aby wybrany marmur, piaskowiec, czy granit pochodził od zaufanego dostawcy, był bez skaz i pozwalał na przeprowadzenie obróbki bez ukruszeń, odbarwień i odkształceń; jedynie materiały wysokiej jakości daje możliwość takiego opracowywania,
  3. wizualizacja nagrobka – koncepcja przenoszona jest do programu komputerowego i dzięki wersji 3D możliwa do obejrzenia pod każdym kątem; w branży kamieniarskiej takie udogodnienie znacznie skraca czas przygotowania poszczególnych elementów i usprawnia planowanie ich łączenia w całość; wizualizacje mogą być wykonane również w glinie,
  4. tworzenie elementów konstrukcji – uzyskanie określonych kształtów z gotowej płyty lub bryły wymaga obróbki w profesjonalnym parku maszynowym, wyposażonym w maszyny i narzędzia do prac z twardymi tworzywami; gotowe elementy mają określony kształt i wielkość, aby idealnie pasować do pozostałych,
  5. prace wykończeniowe i instalacja – przed montażem nagrobka, poszczególne jego elementy są polerowane dokładnie oraz fachowo, a jednocześnie delikatnie, aby nie uszkodzić żadnej powierzchni; gotowe elementy zostają osadzone na cmentarzu, na przygotowanym wcześniej fundamencie.

Nieodłącznym elementem nagrobków są wspomniane wcześniej informacje umieszczone na tablicy lub na płycie nagrobnej. Mogą być one piaskowane na danej powierzchni, mogą również być kute i stanowić poniekąd odrębny element. Litery w obu opcjach bywają malowane lub pozłacane, natomiast decyzja o ostatecznym wyglądzie liter zawsze należy do Klienta.

Płyty cmentarne po pogrzebie Białystok

Wybór nagrobków w pobliżu Białegostoku – Karakule z naszą wystawą

Nasz punkt z wystawą 100 różnych nagrobków prowadzimy blisko Białegostoku. W miejscowości Karakule znajduje się nie tylko Centrum Pogrzebowe Szmurło wraz z krematorium, lecz także wystawa pomników, spośród których można wybrać taki, który będzie odpowiednią pamiątką po bliskich. Wychodząc z gotowymi propozycjami stawiamy nadal na różnorodność, dlatego z powodzeniem można tutaj znaleźć zarówno klasyczny pomnik dla seniora rodziny, jak też nieco bardziej nowoczesne rozwiązania, gdy wybrać należy nagrobek dla osoby młodej.

Prezentowane przez nas pomniki rozlokowane są tak, aby możliwe było ich swobodne oglądanie. Wtedy wybór będzie bardziej przemyślany, zgodny z pierwotnymi założeniami lub odbiegający od nich na określonych zasadach, na przykład gdy pierwotną opcją był ciemny piaskowiec, natomiast w trakcie wybierania bardziej odpowiedni wyda się jasny granit.

Nagrobki w Białymstoku? Warto nam zaufać

Sprawna logistyka i montaż we wskazanym miejscu po wcześniejszych ustalaniach sprawiają, że realizujemy działania dotyczące nagrobków w Białymstoku oraz poza obszarem miasta. Punkt po punkcie realizujemy każdy plan, aby od pierwszego spotkania po montaż gotowej konstrukcji dawać przykład, jak powinna przebiegać wzorowa współpraca z Klientami w często trudnym dla nich czasie.

Zadzwoń do nas 85 654 00 01